Maraş Biberi

KAHRAMANMARAŞ KIRMIZI BİBERİ

Kahramanmaraş'ımızın dünya çapında tanınmış ürünlerinden birtanesi de biberdir. Kahramanmaraş Kırmızı Biberi çok meşhurdur. Türkiye'nin her tarafında aranılan özelliklere sahiptir. İlin iklim yapısı, arazi yapısı, bol soğuk su kaynaklarının olmasından dolayı Türkiye'nin en iyi kırmızı acı biberi burada yetiştirilir. İlimiz, Türkiye tüketiminin %45'ini karşılamaktadır, acı kırmızı Kahramanmaraş biberi başta rengi olmak üzere aroması ve acılık oranı ile dünyanın en kaliteli ve aranan biberi durumundadır. Kırmızı biber baharat olmasının yanısıra beslenmede de son derece önemli bir gıda maddesidir.

Maraş Biberi Yurtiçi ve yurtdışında geniş bir pazar sahiptr. Geleneksel olarak düzenlenen Biber Festivali ile üreticilerimizin dünyaya adını daha çok duyurması sağlanmaktadır. Biber festivali için halk konserleri düzenlenmiş ve çeşitli sosyal faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_14
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_2

100 gr Kahramanmaraş biberi 318 cal enerji verir. Kahramanmaraş biberinin yapımında organik ve inorganik minerallerin yanı sıra A , B ve C vitaminleri bulunur. İç salgı bezleri için uyarıcıdır. Eklem ağrıları ve cilt hastalıkları faydaları, aşırı yağ (kolestrol) içinde derleyici görev yapar.

Kırmızı biber mide suyu ve tükürük oluşumunu arttırır, sindirimi kolaylaştırır, romatizma, mafsal ve diş ağrılarını azaltır, krampları giderir, kolera ve gut hastalıklarına iyi gelir, kanser riskini azaltır, terlemeyi artırır serinlik verir, öksürük ve boğaz ağrılarını gidermede kullanılır, sinir hastalıkları için doğal yatıştırıcıdır. Vücuttaki aşırı yağ ve kolestrol birikiminin önlenmesini sağlar. Antibakteriyal etkisi ile hastalıkların önlenmesinde etkili rol oynar.

Olgunlaşma döneminde hasat edilen, Kahramanmaraş Biberi, harmanlanır kurutulur sapından ayrılır. Özel olarak yıkanır, tekrar kurutulur. Modern tesislerde, aflotoksinsiz olarak dövülür ufalanır, paketlenir ve Kahramanmaraş ayrıcalığıyla ve Kahramanmaraş patentiyle piyasaya sunulur.

//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_3
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_4
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_1
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_6
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_7
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_8
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_9
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_10
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_11
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_12
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_13
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_1
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_15
//www.marasmarket.com/Data/EditorFiles/icerik/biber/biber_16

Vitrin Ürünleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.