750 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 10 48 - 0535 247 38 83
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Kategori Menüsü

Sarı Kantaron Paket 50 Gr

Ürün Kodu : 2067
30,00 TL
Daha Fazla Maraş Market
Daha Fazla Şifalı Bitkiler
Bu ürünü satın aldığınızda 0,30 TL değerinde 30 Parapuan kazanacaksınız.
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Sarı kantaron hakkında...

Doğanın sunduğu şifalı bitkilerden kantaron , halk arasında kılıç otu, binbirdelik otu, kan otu gibi isimlerle de adlandırılır. Bir tür otsu bitki olan kantaron, mızrak benzeri bir şekle sahip olan ucu çiçekli dallardan meydana gelir. 8 ile 50 milimetre aralığında değişen bu dalların uçlarında yer alan çiçeğin rengi, bitkinin sarı veya kırmızı kantaron olarak adlandırılmasını sağlar. Ayrıca kendine has yaprakları olan kantarona binbirdelik otu denmesinin nedeni, yaprakların ışığa tutulmasıyla görülebilen parlak yağ noktacıklarıdır. 

Kantaron, içeklerinin açtığı ilkbahar ve yaz aylarında toplanır. Yerden yaklaşık olarak 5 santimetre yükseklikten itibaren kesilen kantaronlar kurutulur veya taze olarak işlenir. Çiçekler zeytinyağıyla bir araya getirilip birkaç hafta güneşe bırakıldığında yağın rengi yakut kırmızısına döner.

Kantaron, alternatif tıpta ve bitkisel tedavilerde sıklıkla karşılaşılan değerli bitki türlerinden biridir. Özellikle kantarondan elde edilen yağ, yararlı bileşenleri yoğun şekilde içermesinden dolayı sağlık alanında pek çok farklı amaçla kullanımı önerilen bir üründür.

Tamamen doğal yöntemlerle kurutulmuştur.

 

İksirli Çiftlik olarak her zaman en temiz ve doğal gıdayı sizlere ulaştırmanın gururuyla...

Ürünlerimizi tanıtırken önceliğimiz, sizlere en doğru bilgiyi vermek. Bu nedenle ürünlerimizin tanıtımında, tedavisine yardımcı olduğu hastalık ve semptom isimlerini kullanmamaktayız.

 

 

İçindekiler:

Organik sarı kantaron.

 

Sarı kantaron çayı nasıl yapılır?

Sarı kantaron çayını bitkinin kabuğundan, tohumundan, taze veya kurutulmuş yapraklarından hazırlayabilirsiniz. Çeyrek litre kaynamış suyu ocaktan alarak 2-3 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron ekleyin ve 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz. Çayınızı tatlandırmak için bir iki damla limon ya da organik bal kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.