Maras Market

Ceviz (50 adet) Yayla Cevizi (BAHRİ CEVİZ)

43,00 TL
Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • Bertiz Kemallı köyü yayla cevizidir. Pakette 50 adet kabuklu ceviz bulunmaktadır.
  50 adet ceviz ortalama 600-650 gram ağırlığındadır.
   
  Cevizin Faydaları
  Bilimsel çalışmalar sonucunda cevizin damar koruyucu, ishal kesici, cildi temizleyici, siğil giderici, hipoglisemik ve tümör engelliyici özelliklerinin olduğu belirlenmiştir. Ceviz kan dolaşımını düzenler, karaciğer fonksiyonlarını düzenler, serum kolesterolünün azalmasını sağlar ve anormal antikor oluşumunu engeller.
  Kabızlık, iştahsızlık, kan temizleme, sarılık, şeker hastalığı, el ve ayak tırnaklarındaki iltihaplar, saçlardaki konak ve uyuza, ergenlik sivilceleri, cerahatli çıbanlar, kadınlardaki akıntılara, aft, gırtlak, diş etleri ve boğaz hastalıklarında, saç dökülmesine ve bitlenmeye banyoları iyi gelir. Beraberinde bol masaj yapılmalıdır.

  Kemallı Köyü
  Köyün ekonomisi kemallı ceviz yetiştiriçiliğine ve hayvancılığa dayalıdır.ORGANİK KEMALLI CEVİZİ Kahramanmaraş ın Merkez İlçeye Bağlı Kemallı Köyünde Yetişir. Köye İsmini Veren Kemallı cevizinin Faydalarını Saymakla Bitmez Ama Yeterince Halkımız Bilgilendirilmemektedir. Kemallı cevizi "Kemallı Aşısı" Özenle yetiştirilen ceviz fidanları ikinci yılın sonunda yöreye özgü bir aşı tekniği ile aşılanır. Aşılanan fidan 3-5 yıl içerisinde ürün vermeye başlar Alınan ürünü diğerlerlerinden farklı kılan nitelik; gerek tat gerekse görüntü olarak Bertiz aşı cevizini özel kılmaktadır İnce kabuklu oluşunun yanı sıra tüketim ömrünün uzun olması ,ürüne tercih önceliği sağlamaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.