300 TL ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 10 48 - 0535 247 38 83
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Kategori Menüsü

Tahta Havan Büyük Boy - No 3

Ürün Kodu : 1227
55,54 TL
Daha Fazla Maraş Market
Daha Fazla Havan
Osmanlı’dan günümüze kadar gelen tahta havan kullanımı, artık zaruri ihtiyaçtan daha ziyade otantik bir mutfak gereci oluşundan kaynaklanıyor.
 
 
kullanmadan önce evde bazı işlemlerden geçirmek, sağlıklı kullanım ve uzun ömürlü olması için büyük avantajlar sağlıyor. Almış olduğunuz ürünü zeytinyağı ile güzelce ovduktan sonra, önceden ısıtılmış 180 derece fırında kurutmanız, tahta havanınız dayanıklı ve sağlıklı olmasına katkı sağlıyor.
 
 
 
Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu, satın almış olduğunuz kaşığın cilasız, boyasız ve doğal ağaçtan yapılmış olması, Zira, üzerinde herhangi bir cila bulunan kaşıklar, cilanın zamanla akıp gitmesiyle özelliğini yitiriyor. Yemeklerin içerisine de karışma olasılığı bulunan cila ve boyalar, toksik zehirlenme hatta kanser gibi birçok önemli hastalığa davetiye çıkarıyor.
 
Tahta kaşıkları temizlemek için
 
Örneğin, bunun için hamur işlerinde kullandığınız karbonat büyük fayda sağlıyor. Karbonatlı su içerisinde beklettiğiniz ve daha sonra da elde duruladığınız tahta kaşıklar, pırıl pırıl ve kokudan arınmış olarak kullanılmaya devam edilebiliyor.
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.