• Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Domates Kurusu

  Kış aylarında kurutulmuş domates tüketmek için 6 neden:

  1.Minerallerden zengindir, kalp sağlığını ve kemik dokusunu korur, karaciğeri temizler, bağışıklığı güçlendirir

  Güneşte kurutulmuş domatesler, özellikle potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi minerallerin mükemmel kaynağıdır. Potasyum, vücutta elektrolit dengesini ayarlamada yardımcı olurken, magnezyum sağlıklı kemik dokusunu korur ve enerji üretiminde yardımcı olur. Bu mineraller aynı zamanda kalp kaslarının çalışmasında da önemli rol oynar. Bir fincan güneşte kurutulmuş domates, önerilen günlük kalsiyum alımının %6’sını ve magnezyumun %25’ini sağlar. Ayrıca, manganez içeriği karaciğer detoksifikasyonunda yardımcıdır. Bakır, bağışıklık sistemini güçlendirir.

  2. Vitamin deposudur

  Güneşte kurutulmuş domatesler, özellikle A, K, C vitamini ve Niasin açısından beslenmeye büyük katkıda bulunur. Vitamin K, vücut kemik dokusunun korunmasında yardımcı, kan pıhtı oluşumunda önemli bir rol oynarken, bir B vitamini olan Niasin metabolizmayı destekler ve sağlıklı beyin işlevine katkıda bulunur.

  Bir fincan güneşte kurutulmuş domates, önerilen günlük C vitamininin %23’ünü, A vitaminin %16’sını sağlar. Vitamin C, bağışıklık sistemini destekler ve vücuttaki serbest radikalleri etkisiz hale getirir. A vitamini ise görme fonksiyonları için gereklidir, bağışıklık sistemini güçlendirir.

  3. Kanser savaşçısı antioksidan deposudur

  Güçlü antioksidanlardan olan Likopen kaynağıdır, bu özelliği ile hücreleri kanserden koruyucu etki gösterir.

  4. Göz Sağlığını korur

  İçerdiği diğer iki antioksidanlardan olan Lutein ve Zeaksantinin göz sağlığında önemli etkisi vardır. Gözlerde meydana gelen yaşla ilgili dejenerasyon ve katarakta karşı koruyucu etki gösterir.

  5. Demir yetersizliğine bağlı kansızlığı/anemiyi önler

  Yarım fincan domates kurusu 2,5 mg demir içerir, bu da günlük gereksinimin %14’ünü karşılar. Demir minerali vücutta, hücrelere oksijen taşıyan hemoglobinin yapısında yer alır. Hemoglobinin düşük olması, yani kansızlık, yorgunluk, kaslarda kramplar, bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açar.

  6. Yüksek tansiyonu düşürmede etkilidir
  Güneşte kurutulmuş domatesler potasyum içeriği ile, yüksek tansiyonu önleme veya azaltmaya yardımcı olmak için düşük sodyum diyetine uygun mineral sağlar. Yarım fincan domates kurusu, 926 miligram potasyum içerir; bu da günlük gereksinimin %26’sını karşılar. Bilindiği üzere yüksek tansiyon, felç ve böbrek hastalığı riskini arttırır.

  Ürün Özellikleri
  Ağırlık
  :
  500 Gr.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.