300 TL ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 10 48 - 0535 247 38 83
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Kategori Menüsü

Çörek Otu Yağı 20 Ml

Ürün Kodu : 1824
17,50 TL
Daha Fazla Maraş Market

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır? 

Nigella Sativa olarak bilinen ve birçok bilimsel makalede araştırma konusu olmuş mucize bitki çörek otu binlerce yıldır kozmetik, gıda gibi alanlarda kullanılmaktadır. Günümüzde çörek otu bitkisinin en çok tohum ve yağından faydalanılmaktadır. Soğuk sıkım veya bir diğer adıyla presleme yöntemiyle bitkinin tohumundan elde ettiğimiz çörek otu yağı içerik bakımından en zengin ve niteliği yüksek yağ sınıfında yer almaktadır. 

Çörek otu yağı hem dıştan sürülebilen, hem de ağız yolu ile alınarak kullanılabilen bir bitkisel yağdır. Sürülebilir ve içilebilir yağlardan olan bu mucizevi yağın kullanımı şu şekilde olmalıdır. Naturelya Organik Çörek Otu Yağı’nı bir hekim veya eczacı tavsiye etti ise bu yazımıza değil kesinlikle hekim veya eczacının tavsiyesine uymalısınız. Eğer bir sağlık görevlisinin tavsiyesi dışında kendiniz kullanacaksanız aşağıdaki yöntemlerden birini seçip kullanabilirsiniz. (Not: Yetişkinler için tavsiye edilen miktardır.)  

1) 1 tatlı kaşığı organik çörek otu yağını 1 bardak sıcak suya karıştırarak buharını soluyabilirsiniz. 

2) 1 yemek kaşığı organik çörek otu yağını yemeklerinize, salatalarınıza doğrudan kullanabilirsiniz. 

3) 1 tatlı kaşığı organik çörek otu yağını 1 bardak su, meyve suyu, kahve, ile karıştırarak tüketebilirsiniz. 

4) 1 dilim ekmeğin üzerine ya da yoğurda ilave ederek yiyebilirsiniz.  

5) Çörek otu yağını 2 yemek kaşığı ölçüsünde saç, saç derisi ve cildimizin üzerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2 defa tekrarlayabilirsiniz.  

6) 1 tatlı kaşığı organik çörek otu yağını kahvaltıdan önce doğrudan ağzınıza alarak tüketebilirsiniz. 

Sağlık Bakanlığının ve Gıda Tarım bakanlığının ilgili yönetmelikleri gereği bu ürünümüzü hastalıkları tedavi ettiğini  öne sürerek  pazarlayamıyoruz. Güvenilir kaynaklardan derlenmiş internet veya bilimsel çalışmaların yer aldığı kitaplardan genel olarak çörek otu yağı faydalarını araştırabilir, birçok bilimsel yayın ve makaleye ulaşabilirisiniz. Çörek otu yağı kullanmaya karar verirseniz, size kaliteli, organik, fiyat olarak avantajlı çörek otu yağı sunduğumuzu söyleyebiliriz.

Çörek Otu Yağının İçinde Neler Var? 

Çörek otu yağının ana bileşenlerine baktığımızda, oleik asit (omega 9), linoleik asit (omega 6), stearik asit, timokinon, palmitik asit, karoten, A, B, C ve E vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi fenolik bileşenlerden meydana gelir. Özellikle Timokinon çörek otu yağında bulunan fenolik bir bileşen olup, antioksidan özelliği oldukça yüksek bir maddedir. Bu bileşen çörek otu yağının faydaları ile ilgili yayınlanmış birçok makalede önemle bahsedilen maddedir.

Ürün Açıklaması
Hacim
20 ml
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.